• گروه آموزشی مطالعات زنان

 

 

گروه مطالعات زنان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی همراه با گروه‌ مطالعات زنان دانشگاه‌های تربیت مدرس و الزهرا(س) از جمله اولین گروه‌های مطالعات زنان در کشور است که پس از تصویب دوره کاشناسی ارشد در دی ماه 1378توسط شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، اقدام به پذیرش دانشجو کرد و در سال تحصیلی81-1380، فعالیت خود را با پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مطالعات زنان «گرایش زن و خانواده» به طور رسمی شروع کرد. 

         


             

این گروه در حال حاضر دارای 3 عضو هیات علمی وابسته و 3 عضو هیات علمی پیوسته است. و هر سال در دو نوبت روزانه و شبانه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. در حال حاضر مجموعا52 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مطالعات زنان(گرایش زن و خانواده) مشغول به تحصیل در این گروه هستند.

گروه مطالعات زنان علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، برگزاری سیمنارها و نشست‌های تخصصی و همچنین کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید داخلی و خارجی را نیز در کارنامه فعالیت‌های خود دارد. همچنین این گروه در زمینه فعالیت‌های بین المللی ضمن تدارک سفرها و بازدید‌های علمی از مراکز پژوهشی و آموزشی خارجی و حضور در نشست‌ها و سیمنارهای خارجی فعالیت داشته است.