• خبر روز


کارآفرینی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی

فراخوان سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک»

سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک» با همکاری دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه از تاریخ ۹ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری در محل دانشکده اقتصاد برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رویداد «چکاوک» باهدف آشنایی دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و همچنین ایجاد ارتباط متقابل بین فعالین اقتصادی و ایده پردازان در زمینه علوم انسانی، برگزار می گردد. این رویداد برای دانشجویان مستعد علوم انسانی کارگاه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود، تا ضمن آشنایی با فضای کسب‌وکار و کارآفرینی، در قالب تیم‌های مختلف استارت‌آپی با یکدیگر رقابت نمایند. 

دکتر حسن طائی رئیس این رویداد علمی با توجه به سیاست دانشگاه برای حمایت از توسعه کسب و کار دانشجویی و فراهم نمودن زمینه هایی برای آشنایی بیشتر سازمان ها و نهادها با توانایی های موجود در دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه گفت: خوشبختانه مراکز شتابدهی، سرمایه گذاران ریسک پذیر و به طور کلی نهادها و فعالان حامی ایجاد و توسعه کسب و کار نیز در کشور، رشد خوب و چشمگیری داشته اند. او افزود: دانشگاه علامه طباطبائی نیز به منظور حمایت از ظرفیت های دانشجویی و زمینه سازی برای آغاز کسب و کار در طی سال های اخیر با برگزاری این رویداد علمی از طریق تشکیل تیم های نوپا و مراکز رشدکارآفرینی، توجه نموده است.

او با  اشاره به سومین دوره برگزاری رویداد «چکاوک» اضافه کرد: دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه با هدف آموزش و توانمندسازی افراد مستعد در بخش های موردنیاز کشور و به منظور ایجاد یک رابطه مؤثر و کارآمد بین دانشجویان، دانش آموختگان و فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا در طی دو سال پیاپی اقدام به برگزاری رویداد چکاوک نموده اند که سومین دوره از تاریخ ۹ آبان ماه به مدت سه هفته در محل دانشکده اقتصاد برگزار خواهد شد.

دکتر مهدی گودرزی دبیر علمی این رویداد نیز با اشاره به زمان و مکان سومین دوره چکاوک گفت: این رویداد در طی سه هفته برگزار خواهد شد. هفته ی اول در صندوق نوآوری و شکوفایی، هفته ی دوم در کافه خرد مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه و هفته ی سوم و مرحله ی مسابقه در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه برگزار خواهد شد. او با اشاره به تقدیر از برگزیدگان در پایان رقابت ها گفت: به منظور ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت تیم های برگزیده، امکان استقرار سه تیم برتر در مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه فراهم شده است.

لازم به ذکر است بر اساس اعلام دبیرخانه این رویداد، علاقمندان برای ارسال آثار خود تا ۳۰ مهرماه جاری فرصت خواهند داشت و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی: chakavak-event.ir یا با شماره تماس ۴۸۳۹۲۶۵۱ و ۴۸۳۹۲۶۵۳ تماس حاصل نمایند.

تاریخ درج خبر: 1397/07/18  -  ساعت درج خبر: ٠٩:٥٢  -  شماره خبر: ٧٠٤٥  -  تعداد بازدید: 191


خروج